מדריך לבניית אתרים

בניית אתרים דינאמים

בניית אתרים דינאמים

על מנת ללמוד בניית אתרים אני חושב שצריך וכדאי מאוד לקחת קורס בנושא. הנושא של בניית אתרים לפי דעתי הוא לא פשוט וגם אם העניין הזה נראה ממבט ראשון לא מסובך כל כך יש הרבה מאוד דברים שצריך לדעת ועל מנת לבנות אתר טוב ומותאם לצרכים כדאי לדעת המון דברים שקשורים לנושא אותם קשה מאוד ללמוד לבד. בניית אתרים מתחלקת לסוגים ומבנים שונים של אתרים וכל אחד מהם יכול להתאים לצרכים מעט שונים. הנושא של בניית אתרים דינאמים הוא מסובך הרבה יותר מאשר בניית אתרים סטטים וצריך לדעת דבר רבים שקשורים לדרך בה האינטרנט בכלל פועל ולכל הנושא והדרך בה מאוחסנים אתרים והפעילו עם השרתים.

בניית אתרים דינאמים

בניית אתרים דינאמים מורכב מבנייה של דפי אינטרנט (HTML) הבנויים בצורה דינאמית, כלומר בכל דף מתבצעת פעילות של לוגיקה המורכבת על ידי תכנות בצד השרת. כאשר בונים אתר בצורה דינאמית הפעילות בו יכולה להיות תלויה בקלט אותו מכניס המשתמש או הגולש לצורך העניין, ובכל דף דינאמי יש מספר חלקים אשר צריך לדעת כיצד מכניסים כל חלק בו. בניית אתרים דינאמים היא פעולה אשר דורשת ידע על המבנה של דף אינטרנט וכיצד ניתן לבנות מניפולציות אשר יתנו למשתמש את מה שהוא מבקש כתוצאה מהקלט אותו הוא מכניס כמו נתונים אישיים לגביו או פשוט התנועה של  העכבר והדברים אותם הוא בוחר.

כאשר בונים אתרים דינאמים זה מסובך הרבה יותר מאשר אתרים הבנויים מדפים סטטים מכיוון שכאשר בונים אתר סטטי אין צורך בפעילות אשר מבצעת עבודה כלשהי אונליין מצד השרת, אלא רק בקשה לקבלה של דף אינטרנט מסוים והצגה שלו. לעומת זאת, בנייה של אתרים דינאמים דורשת כבר תכנות, גם אם ברמה בסיסית. כאשר בונים אתרים דינאמים צריך לדעת היכן לשים את הקוד ואיך לקרוא לדפים או פעילויות מסוימות בצד השרת, וגם איך לאחסן את החומר או את מבני הנתונים בצורה כזאת אשר תאפשר שליפה שלהם בהתאם לקלט או מכניס המשתמש. בנייה של אתרים דינאמים פותחת בפני המשתמש אפשרויות רבות, וגם מאפשרת למי שבונה את האתר או מתכנת את הקוד להכניס דברים רבים ושינויים בהתאם לצורך. כאשר בונים אתר בצורה דינאמית אפשר לדעת כי ניתן יהיה להכניס בו שינויים והוספות בהתאם לצורך בצורה הרבה יותר קלה ונוחה מאפשר באתר סטטי.

בנייה של אתרים דינאמים מאפשרת שליטה רבה יותר על התכנים, וגם הכנסה ושינוי של מבני נתונים אשר יהיו מוצגים באתר כמו טבלאות שונות למשל. התוכנות הנפוצות בעזרתן בונים אתרים בצורה דינאמית הן php ו asp, ובעזרתן ניתן לבנות את המבנה של הדפים ולבצע את אותה בנית אתרים בצורה דינאמית. אפשר גם לבנות אתרים בצורה חצי דינאמית בה משלבים מבנה דינאמי של האתר ובו מכניסים גם דפים סטטים אשר מיועדים רק להצגה ללא צורך בביצוע לוגיקה או קוד בצד השרת. בניית אתרים דינאמים יכולה לאפשר לחסוך הרבה זמן בעתיד אם וכאשר יהיה צורך לשנות דברים כלשהם במבנה או להוסיף תכנים. אמנם הבנייה של אתר בצורה דינאמית היא מורכבת ומסובכת יותר אבל זה יכול לחסוך זמן בעתיד ולכן זה כדאי יותר מאשר בנייה של אתר סטטי. בניית אתרים דינאמים היא מומלצת כאשר האתר עתיד לעבור התפתחות ושינוי כלשהו עם הזמן, ולעומת זאת בניית אתר בצורה סטטית יכולה להיות מתאימה יותר כאשר התכנים אשר מוצגים באתר הם אינפורמטיביים בלבד. 

מהי מערכת ניהול תוכן?
האם גוגל אוהב את האתר שלי?
מדריך לבניית אתרים מכיל מגוון רחב של מאמרים בנושא בניית אתרים. כל המאמרים מוגנים בזכויות יוצרים ואסור להעתיקם בכל דרך או צורה ללא אישור בכתב ממנהלי האתר.
מדריך לבניית אתרים. באתר זה תוכלו לקרוא על בניית אתרים סטטים, בניית אתרים דינאמים, בניית אתרים תדמיתיים, בניית אתרים מסחריים, בניית אתרים מסוג פלאש, בניית אתרים חינם - לא כדאי, בניית אתרים לעסקים קטנים, בניית אתרים מותאמים לגוגל, בניית אתרים מעוצבים, בניית אתרים מסוג פורטל.
Copyright © 2001-2021. All rights reserved.