מדריך לבניית אתרים

בניית אתרים מסוג פורטל

בניית אתרים מסוג פורטל

בניית אתרים מסוג פורטל יכולה להתאים לחברות המעוניינות להתבסס בתחום האינטרנט או חברות אשר כולן וירטואליות ברשת. אתר מסוג פורטל הוא למעשה שער כניסה לעולם בו יש קישורים לאתרים אחרים או לתפריטים שונים המיועדים לאתר המקורי. אתרים מסוג פורטל הם למעשה מקור ממנו גולשים מתחילים לשוטט ברשת ומהווה עבורם את נקודת המוצא. אתרים מסוג פורטל מתאימים גם לכניסה לרשתות פנימיות של ארגונים גדולים אשר יכולים להיות למעשה רשת בפני עצמה אך אם קשר כלשהו לאינטרנט. בניית אתרים מסוג פורטל יכולה לאפשר למי שבונה אותו ליצור עולם בו יש משמעות למי שעבר בשער הכניסה המקורי, כלומר נכנס לפורטל. פורטלים רבים מאפשרים להשתמש לדוגמא בשם משתמש אשר בעזרתו נכנסים לפורטל וגם יש מגוון רב של דברים שאפשר לעשות כאשר כולם קשורים לשם המשתמש. יש פורטלים של משחקים ויש פורטלים בהם יש רשתות חברתיות שונות או צ'אטים או חדרי פורומים סביב נושא מסוים.

בניית אתרים מסוג פורטל

בניית אתרים מסוג פורטל היא הכרחית כאשר רוצים ליצור רשת פנימית עצמאית. לדוגמא, חברות גדולות כמו יאהו או נטסקייפ יצרו פורטלים ענקיים אשר משמשות הרבה פעמים כדף הבית של גולשים רבים. כאשר אדם נכנס לפורטל או למעשה עובר את השער שמכניס אותו לעולם הווירטואלי אותו יצרה החברה או בעל הפורטל, ושם הוא יכול להשתמש בשירותים השונים הקיימים בו. למשל, אוניברסיטאות או מוסדות אקדמיים שונים יצרו לעצמם פורטל בו כל מי שחבר במוסד האקדמי כמו סטודנטים או מרצים או סגל, יכולים להיכנס בעזרת שם משתמש וקוד מיוחד ושם לקבל מידע או להשתמש בדברים שאינם חשופים לכלל הגולשים אלא רק מי שיכול לעבור בשער הפורטל שלהם.

בניית אתרים מסוג פורטל היא חיונית כאשר רוצים למנוע מכלל הגולשים להיחשף למידע מסוים, או כאשר רוצים לאפשר כניסה רק לאנשים אשר רכשו מנוי או קיבלו אישור כניסה. המעבר בפורטל מאפשר להשתמש בכלל השירותים שלו בצורה חופשית (בדרך כלל), ובנייה של פורטל היא פעולה המצריכה גם רכישה של מקום וירטואלי ברשת. מעבר לכך שיצירת פורטל חדש מצריכה בנייה של עולם שלם (לכאורה) היא מאפשרת להתאים את התכנים המוצגים בו לגולש הספציפי בנכנס אליו ולכן היא יעילה מאוד ומשפרת רבות את נוחותם של הגולשים. לדוגמא, ביצירת פורטל עם שם משתמש וסיסמא ניתן להציג את הפרטים הספציפיים אותם מבקש המשתמש לקבל ולא להציג פרטים אחרים בהם הוא אינו מעוניין. הפורטלים המוכרים ביותר בישראל כיום הם הפורטל "וואלה!", "נענע10", "תפוז אנשים", ועוד. אפשר לבנות גם פורטלים קטנים יותר המשמשים למשל למשחק רשת וירטואלי או לרשת חברתית סביב נושא מסוים.

בניית אתרים מסוג פורטל שונה מעט מאשר בניית אתרים אחרים מפני שהיא מאפשרת להוות עוגן ומקור עבור המשתמש ויכולה לאפשר עבודה עם אתרים אחרים או עם מנועי חיפוש שונים. בניית אתרים כזאת מצריכה ידע נרחב אודות השימוש באינטרנט ואינה יכולה להתבצע על ידי אדם ללא ניסיון וידע מקצועי. כל התוכנות המשמשות כיום לעבודה עם רשתות חברתיות או אתרי משחקים הם למעשה פורטלים, אשר מאפשרים לגולשים הנכנסים אליהם ליהנות מדברים ייחודיים להם. בניית אתרים ברשת יכולה להתבצע בצורה פשוטה יחסית, אך בניית אתרים מסוג פורטל מצריכה כבר ידע מתקדם יותר. יש פורטלים שהתחילו את דרכם כמו מדריכי אתרים או כמנועי חיפוש, ועם הזמן השירותים שהם מציעים התקדמו והתרחבו וכיום הם מציעים דברים רבים נוספים עקב האפשרות להרחיב את כמות המשתמשים שנמצאים בהם בו זמנית.

מהי מערכת ניהול תוכן?
האם גוגל אוהב את האתר שלי?
מדריך לבניית אתרים מכיל מגוון רחב של מאמרים בנושא בניית אתרים. כל המאמרים מוגנים בזכויות יוצרים ואסור להעתיקם בכל דרך או צורה ללא אישור בכתב ממנהלי האתר.
מדריך לבניית אתרים. באתר זה תוכלו לקרוא על בניית אתרים סטטים, בניית אתרים דינאמים, בניית אתרים תדמיתיים, בניית אתרים מסחריים, בניית אתרים מסוג פלאש, בניית אתרים חינם - לא כדאי, בניית אתרים לעסקים קטנים, בניית אתרים מותאמים לגוגל, בניית אתרים מעוצבים, בניית אתרים מסוג פורטל.
Copyright © 2001-2021. All rights reserved.