מדריך לבניית אתרים

בניית אתרים סטטים

בניית אתרים סטטים

כל הנושא של בניית אתרים באינטרנט הוא נושא מורכב. ללמוד לבנות אתרים זה לא עניין כזה מסובך אבל צריך להחליט שניגשים ללמוד את הנושא לעומק ועושים את זה לאט לאט בצורה מסודרת. אפשר ללמוד בניית אתרים גם לבד אבל הרבה יותר מומלץ לקחת קורס בנושא וללמוד את זה בצורה מקצועית. הדבר הבסיסי ביותר בבניית אתרים הוא ללמוד על מבנה האינטרנט ועל הדפים המוצגים ברשת. כדאי להתחיל מהנושא של בניית אתרים סטטים מפני שזה מלמד את הבסיס ואת המקור ממנו מתחילים להבין כיצד נראים אתרים ומה המבנה שלהם. בניית אתרים סטטים הוא נושא שמורכב מדפים סטטיים המרכיבים את האתר. על מנת להתחיל ולסקור את הנושא של בניית אתרים סטטים צריך להבין מהי משמעותם של אתרים שונים ברשת ואת המטרות אשר כל אתר מנסה לייצר. יש אתרים מסוגים שונים וכל אחד מהם משמש למטרות שונות, וכל אתר ניתן לבנות בצורה אחרת אשר מתאימה לייעוד של אותו אתר.

מדריך לבניית אתרים 

בניית אתרים סטטים יכולה להתאים לאתרים אשר השימוש בהם מתבצע על ידי כך שהכניסה לאתר היא בצורה קבועה ואין צורך להפעיל תהליך או קוד כלשהו אשר מתנהל בצד השרת, אלא פשוט רוצים לתת לאדם אשר מנסה לגלוש באתר את החומר המובנה אשר קיים בתוכו ללא תלות או שוני בין המשתמשים השונים. בניית אתרים סטטים יכולה להתאים למשל לאתרים אשר מיועדים למסור מידע בלבד בצורה יבשה או לאתרים אשר משמשים כדפי שירות של מוצר כלשהו למשל. כאשר מבצעים בניית אתרים סטטים הרבה פעמים המטרה היא לאפשר לאתר להיות משהו קבוע ובלתי משתנה ואין צורך לתכנת או לגרום לפעילות כלשהי בצורה אקטיבית בתוך השרת המספק את האתר. לא כל אתר מתאים להיות בנוי בצורה סטטית והכוונה בנושא של בניית אתרים סטטים היא לכך שכל דף באתר הוא דף סטטי. יש אתרים שאי אפשר לבנות בצורה סטטית או שזה לא ישרת את המטרה של האתר.

בניית אתרים סטטים יכולה להתאים לאתרים אשר מיועדים להיות אינפורמטיביים בלבד ואין צורך לבקש מהגולש או המשתמש באתר להכניס פרטים אישיים או לבצע פעילות שוטפת של הפעלה של אינטראקציות עם השרת של האתר. יש אתרים שעדיף לבנות אותם בצורה זו של בניית אתרים סטטים מכיוון שזה יכול לחסוך הרבה עבודה בתהליך וגם הפעילות של האתר עצמו יכולה להיות מהירה וזורמת יותר. בניית אתרים סטטים היא פשוטה יחסית ללמוד והתוכנות העיקריות אשר משמשות היום לכל הנושא של בניית אתרים סטטים הם Dreamweaver ו Frontpage. ניתן לדבר על הבדלים בין בניית אתרים סטטים לבין בניית אתרים דינאמים ועל העדיפות שיש לכל אחד מהם. ניתן גם לשלב בין שני הנושאים הללו כאשר חלק מהדפים באתר הם בנויים בצורה סטטית וחלקם דינאמים. בניית אתרים סטטים בדרך כלל מתבצעת לבניית אתרים פשוטים בהם אין צורך להכניס תכנים מורכבים אשר דורשים פעילות מהצד של השרת. כאשר רוצים להכניס נושאים אשר דורשים קבלת נתונים מהמשתמש או משתמשים במערכים דינאמיים אשר תלויים בקלט אותו מכניס הגולש צריך גם לבנות את האתר בצורה דינאמית. בניית אתרים סטטים מאפשרת רק בקשה להצגה של דף מסוים וקבלת הדף הזה בהתאם לבקשה.

בניית אתרים סטטים יכולה להתאים לבנייה של אתרים פשוטים המכילים אינפורמציה ללא צורך או תלות בקלט משתנה. בניית אתרים סטטים היא כזו שאינה דורשת לוגיקה או מניפולציה על נתונים בצד השרת.

מהי מערכת ניהול תוכן?
האם גוגל אוהב את האתר שלי?
מדריך לבניית אתרים מכיל מגוון רחב של מאמרים בנושא בניית אתרים. כל המאמרים מוגנים בזכויות יוצרים ואסור להעתיקם בכל דרך או צורה ללא אישור בכתב ממנהלי האתר.
מדריך לבניית אתרים. באתר זה תוכלו לקרוא על בניית אתרים סטטים, בניית אתרים דינאמים, בניית אתרים תדמיתיים, בניית אתרים מסחריים, בניית אתרים מסוג פלאש, בניית אתרים חינם - לא כדאי, בניית אתרים לעסקים קטנים, בניית אתרים מותאמים לגוגל, בניית אתרים מעוצבים, בניית אתרים מסוג פורטל.
Copyright © 2001-2021. All rights reserved.