מדריך לבניית אתרים

האם גוגל אוהב את האתר שלי

האם גוגל אוהב את האתר שלי

האם גוגל אוהב את האתר שלי?
כאשר האינטרנט החל לתפוס תאוצה לפני מספר שנים, הוא החל לעבוד עם מנועי חיפוש, כאשר הגדול והמשמעותי שבהם הוא גוגל. היום גוגל נחשב לשם דבר בעולם האינטרנט ויש האומרים שאם אתה לא מופיע בגוגל אתה לא קיים. כל מי שבונה אתר אינטרנט שואף להיות כמה שיותר גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל, בין אם מדובר בדפים הראשונים, ואף במעלה הדף הראשון, אם אפשר. אך יש אתרים שבעליהם מרגישם כי גוגל לא אוהב אותם. הדבר מתבטא בעובדה שגוגל לא מציג את האתרים הללו גם אם התוכן שלהם עונה על צורכי המחפשים. אם טוענים שגוגל לא אוהב את האתרים הללו, אז כדאי להיזהר עם ההגדרות השונות, אך ישנה העדפה לא להשתמש בחלק מן הטכנולוגיות שבעזרתן בונים אתרים ולצפות שגוגל יעלו את האתרים הללו בכל חיפוש שהוא.

                 האם גוגל אוהב את האתר שלי?
                                      google.co.il מנוע החיפוש המוביל בישראל

אחת הדוגמאות שניתן לתת היא אתרים המבוססים על פלאש. מדובר ברצון מאוד נחשק של גרפיקאים להציג את היכולות שלהם בעיני בעלי האתרים ובעיני כל מי שרק יכול לגלוש ולהביט בהם, אז מדובר בטכנולוגיה מאוד מסורבלת במונחים של מנועי החיפוש, וזה לא שגוגל לא יכול להתמודד עם הטכנולוגיה הזו אלא הוא משתדל להימנע מהם, מכמה טעמים: ראשית, מדובר בזמן טעינה ארוך יחסית. אין תמיד את הטעם להעלות אובייקטים שנבנו עם פלאש. אם יש את האפשרות לעבוד עם HTML זה עדיף על אחת כמה וכמה. בנוסף לכך, הגרפיקאי נורא אוהבים להוסיף לאתרים הללו פתיחים מאוד מורכבים עם פלאש, מה שמרחיק עוד יותר בין האתר עצמו ובין הגולשים, וגוגל מנסה להימנע מאי הנוחות הזו. סיבה נוספת היא חוסר יכולת של הגולשים להתנייד בתוך האתרים הללו בין האובייקטים השונים שמבוססים על הפלאש, משום שהכל נמצא תחת כתובת אחת, וגם אם מנוע החיפוש מצליח לקרוא באתר תוכן טקסטואלי, זה לא אומר שהגולשים גם יוכלו לעשות כן.

הנטייה לחשוב שגוגל לא מצליח לפענח את כל מה שבוני האתרים מספקים לו היא לא נכונה, משום שאין לגוגל את הבעיה לעשות כן. הבעיה טמונה בחוסר היכולת של בוני האתרים להבין שטובת המשתמשים והגולשים קודמת לכל, ולכל מנוע חיפוש כמו גוגל מסנן את האתרים שמכבידים על הגולשים ושולחים אותם אל הדפים האחוריים בתוצאות, למעט מקרים מיוחדים, הנוגעים לאי החפיפה בנקודות הממשק.

ישנן שיטות נוספות לבניית אתרים והדרך של גוגל לבדוק את האתרים הללו היא בכלים של הדינאמיקה הפנים אתרית לעומת היכולות של הגולשים להתמודד עם המעבר בין דפי האתר השונים. יכול להיות עדכון מאסיבי ובלתי פוסק של מידע באתר מסוים, וגוגל לפעמים יכול לקרוא אותו בצורה אחרת ממה שמידע הזה נכתב בה, ובסופו של דבר המהלך הזה יפגע דווקא בגולשים שייכנסו לאתר הזה, לא יראו את העדכון של האתר, אלא רק במועד מאוחר יותר.

טכנולוגיות נוספות של בניית אתרים יציגו לגולשים את הדפים שהם רוצים אך ללא תפריט, כלומר לא תהיה לגולשים את היכולת לנווט את עצמו בתוך האתר. במקרים הללו גוגל פועל שוב לטובת הגולשים ולא נותן לאתרים הללו את התענוג לבלב את הגולשים, אלא יעדיף להציע להם את האתרים עם הדפים הקריאים ביותר שיש, וכך יכולים הגולשים לקבל את התוצאות הטובות ביותר עבורם.

לסיכומו של עניין, השאיפה של גוגל היא לתת לגולשים את כל התוצאות הטובות ביותר שיש מבלי לסבך אותם יותר מדי עם התמודדות לא רצויה ולא הכרחית של אתרי אינטרנט מורכבים מדי.

מהי מערכת ניהול תוכן?
האם גוגל אוהב את האתר שלי?
מדריך לבניית אתרים מכיל מגוון רחב של מאמרים בנושא בניית אתרים. כל המאמרים מוגנים בזכויות יוצרים ואסור להעתיקם בכל דרך או צורה ללא אישור בכתב ממנהלי האתר.
מדריך לבניית אתרים. באתר זה תוכלו לקרוא על בניית אתרים סטטים, בניית אתרים דינאמים, בניית אתרים תדמיתיים, בניית אתרים מסחריים, בניית אתרים מסוג פלאש, בניית אתרים חינם - לא כדאי, בניית אתרים לעסקים קטנים, בניית אתרים מותאמים לגוגל, בניית אתרים מעוצבים, בניית אתרים מסוג פורטל.
Copyright © 2001-2021. All rights reserved.