מדריך לבניית אתרים

מהי מערכת ניהול תוכן

מהי מערכת ניהול תוכן

מהי מערכת ניהול תוכן?
בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחות מהירה מאוד וחסרת תקדימים של מערכות מחשוב מודרניות, שמבססות את הדרך שבה אנו מנהלים את חיינו בעידן של שנות ה-2000. כיום ניתן לראות כי האינטרנט הוא אחד המוקדים המבוססים ביותר של מידע וידע ברחבי העולם, וכל מי שיש לו מחשב וחיבור לאינטרנט יכול בעצם להיות חלק בלתי נפרד מן הכפר הגלובאלי, מהפעילות הכללית של העברת מידע ברשת העולמית. מספר אתרי האינטרנט היום הוא עצום ורב, ומדי יום נכנסים לפעילות עוד ועוד אתרים, עוד ועוד בסיסי תוכן משווקים את עצמם לגולשים הרבים. כאשר יש לנו אתר אינטרנט שהעלנו לאוויר, אנו צריכים למלא אותו בתוכן ומכאן נדמה כי הכל פשוט, שהרי האתר נמצא מול כל העיניים שגולשות ומגיעות אליו, והתוכן זמין לכולם. אחת הבעיות הגדולות היא הדרך שבה המידע שקיים בתוך האתר מנוהל. חייבים לנהל את התוכן שנכנס אל האתר, את התוכן שמסתובב ומקיים את חוויית הגלישה עצמה בקרב כל המקליקים למיניהם. לכן, אחד המהלכים הבסיסיים ביותר שיש לעשות במידה ומקימים אתר הוא להצטייד גם במערכת לניהול תוכן.


                                                   ביזי - מערכת לבניית אתר

מערכת לניהול תוכן בעצם אחראית לתוכן הקיים באתר, כשמה כן היא. על פי דרישות האתרים השונים ועל פי הדרך שבה הם פועלים, כך גם המערכת מגדירה את הניהול עצמו. במידה ומדובר באתר אקטואלי של חדשות וכיוצא בזה, המערכת מפקחת ומנהלת את הדרך שבה ידיעות נכנסות ועולות לאוויר באתר, או אם מדובר בפורטל חברתי, אזי המערכת תנהל ותפקח את הדרך שבה התוכן עובר לו ממקום אחד באתר אל מקום אחר, במידה ויש צורך בכך.

בין השאר, יש אתרים שהתוכן שקיים בהם מתחלף, ולא תמיד ניתן להשאיר את התוכן הקיים במקומו, כאשר צריך להתעדכן. זוהי דוגמא רחת לצורך הגדול במערכת לניהול אתרים. כמובן שבאתרים דינאמיים שכאלה מערכת לניהול אתרים היא צורך גדול יותר מאשר באתרים סטאטיים, אך יש תמיד להתייעץ עם איש מקצוע בנושא, על מנת שניתן יהיה לקבל את ההחלטה הנכונה.

אחד היתרונות הגדולים ביותר שיש למערכת לניהול אתרים היא העצמאות שמקבל בעל האתר שרוכש מערכת שכזו. עם המערכת הזו בעל האתר יכול לנהל ולתפעל את האתר בכוחות עצמו, לאחר שהוא למד כיצד מפעילים אותה, וכל פעולה שהוא רוצה לבצע באתר, להעלות תמונה או להוריד אותה, לשנות טקסט או להעביר אותו למקום אחר, הוא יכול לעשות זאת ללא כל עזרה נוספת, שכן המערכת יכולה להכניס אותו, באמצעות סיסמה ופרטי זיהוי אחרים, אל המיקום המתאים ומשם הוא כל לעשות הכל.

אחת ההמלצות הטובות ביותר שכל בעל עסק שיש לו אתר היא לצרף אל אתר גם מערכת לניהול תוכן. ההמלצה היא כל כך משמעותית עד שזו צריכה להיות דרישה מצד בעל העסק שהאתר שיבנה לו יגיע עם מערכת שכזו, ואם הדרישה הזו לא נענית מכל סיבה שהיא, בעל העסק צריך לחשוב על פיתרון אחר והוא אחסון של האתר בשרת חיצוני, בנוסף לחיבור אל חברה חיצונית שמספקת גם שירותי ניהול תוכן באמצעות מערכות איכותיות.

על מנת שנמצא מערכת טובה לניהול תוכן אנו חייבים לערוך סקר שוק מקיף ולראות מהן המערכות המוצעות כיום בשוק. יש סוגים רבים ולכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות. לכל חברה שבונה אתרי אינטרנט יש גם תוכנה משלה לניהול תוכן, וכדאי להתייעץ עם החברות השונות לגבי הנושא המדובר. מכיוון שההתאמות של האתרים לבעליהם הן אישיות, כך גם העבודה עם מערכות ניהול התוכן צריכה להיות אישית ומיועדת להם בלבד. 

מהי מערכת ניהול תוכן?
האם גוגל אוהב את האתר שלי?
מדריך לבניית אתרים מכיל מגוון רחב של מאמרים בנושא בניית אתרים. כל המאמרים מוגנים בזכויות יוצרים ואסור להעתיקם בכל דרך או צורה ללא אישור בכתב ממנהלי האתר.
מדריך לבניית אתרים. באתר זה תוכלו לקרוא על בניית אתרים סטטים, בניית אתרים דינאמים, בניית אתרים תדמיתיים, בניית אתרים מסחריים, בניית אתרים מסוג פלאש, בניית אתרים חינם - לא כדאי, בניית אתרים לעסקים קטנים, בניית אתרים מותאמים לגוגל, בניית אתרים מעוצבים, בניית אתרים מסוג פורטל.
Copyright © 2001-2021. All rights reserved.